Rehabilitacja
dorosłych

Przeprowadzamy indywidualne terapie dla osób m.in.

Stosujemy terapię w formie dostosowanych do danego problemu ćwiczeń, terapii neurorozwojowej, terapii manualnej, kinesiotapingu, terapii narzędziowej, rozluźniania powięziowego oraz suchego igłowania. Nasi terapeuci pracują takimi metodami jak np.

W naszym ośrodku oferujemy również masaż leczniczy/klasyczny oraz masaż relaksacyjny

Masaż klasyczny

Głównie leczniczy trwający około 20 min polecany w dolegliwościach bólowych zarówno grzbietu jak i kończyn, bólach napięciowych. Ma działanie rozluźniające i pobudzające tkanki do regeneracji. Dla uzyskania efektu terapeutycznego stosuje się go w seriach, wykonywanych codziennie lub co drugi dzień.

Drenaż limfatyczny

Poprzez sekwencyjny ucisk pobudza przepływ limfy, poprawia krążenie krwi, przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu. W naszym gabinecie wykonujemy zarówno masaż limfatyczny ręczny czyli wykonywany
przez terapeutę lub mechaniczny z użyciem specjalnych rękawów zarówno na kończyny dolne jak i górne. Drenaż limfatyczny przeznaczony jest dla każdego, kto chce m.in.:
pozbyć się ciężkich i opuchniętych nóg, poprawić krążenie, wymodelować
sylwetkę, oczyścić organizm z toksyn, przyśpieszyć rehabilitację

Masaż tensegracyjny

Jest masażem leczniczym, opartym na zasadach prawa tensegracji (przenoszenie napięć). W tym przypadku przenoszone są napięcia występujące między mięśniami, powięziami i więzadłami. Zabieg ten polega na ocenie palpacyjnej wrażliwości uciskowej tkanek, lokalizacji tkanek, w których wystąpiło wzmożone napięcie spoczynkowe i zastosowaniu odpowiednich technik masażu w celu przywrócenia ich prawidłowego napięcia oraz eliminacji źródła bólu. Po wykonaniu masażu tensegracyjnego dokonywana jest ponowna ocena dolegliwości bólowych, dzięki której możemy zobaczyć, jak bardzo skuteczny był masaż. Nasza placówka wyposażona jest również w specjalistyczne kabiny do rehabilitacji (ugul). Kabina do ćwiczeń wspomaga samodzielną pracę pacjenta nad utraconą funkcją ruchową. Jej główną zaletą jest możliwość wykonywania ćwiczeń w odciążeniu. W tym celu wykorzystywane są specjalne podwieszki, które utrzymują ciężar ćwiczonego odcinka ciała, ułatwiając tym samym pracę osłabionych mięśni.